Taking you to our new site. If you wish to call us, we are on 03-9786677
 • קיסוס, מבינים MBA

  "...כשהיועץ שלי עזב את האישה והילדים להיפגש איתי ב-10 בלילה בבית קפה בשיא הגשם אחרי הדלקת נר ראשון של חנוכה (פגישה שעליה לא חוייבתי), זה כי ידעתי שהוא מחוייב להצלחה שלי..."

  נתנאל, שיקגו 2012
 • קיסוס, מבינים MBA

  "...סוד ההצלחה של קיסוס לדעתי הוא המחויבות והלהט של היועצים לעזור לך להצליח. לא פחות חשוב הוא השיטה של קיסוס לפיה כמה יועצים מתסכלים על האפליקיישן שלך ומתייעצים ביניהם..."

  יוני, אינסאד 2011
 • קיסוס, מבינים MBA

  "...אין לי ספק שאין שני לזמן התגובה של קיסוס - הרי גם אם היועץ שלי ישן, עם 2 ילדים על הברכיים, באמצע טיסה מעל האוקיינוס השקט באזור בלי קליטה, ובדיוק נגמרה לו הסוללה בטלפון ובמחשב הנייד, הוא איכשהוא ימצא דרך לענות לאימייל תוך 40 שניות בול..."

  דימה, שיקגו 2012
 • קיסוס, מבינים MBA

  "...קיסוס מצליחים להפוך את העבודה לתהליך מסודר ונהיר, כך שבכל שלב ברור איך להשקיע בדברים החשובים ביותר. בנוסף, התמיכה שקיסוס מספקת היא לא פחות ממדהימה, וההרגשה לאורך כל הדרך היא שההצלחה שלך היא ההצלחה שלהם..."

  שגיא, הרווארד 2011
 • קיסוס, מבינים MBA

  "...אחד היתרונות הגדולים של קיסוס, הוא שכל החלטה כזו נידונה בין כמה יועצים, באופן שנותן תחושת בטחון לגבי כל צעד. בנוסף, במקרה הספציפי שלי, הזמינות והזריזות היוו מרכיב קריטי וקיסוס דאגו להתאים את עצמם ללוחות הזמנים שלי בצורה מיטבית..."

  דנה, קולומביה 2011

01_kisos-in-Hebrew3_39 01_kisos-in-Hebrew3_37 contact us icon
 • slide2
 • slide4
 • slide4

חיבורים

למה את/ה מעוניינ/ת בתואר MBA?
מה בניסיון העבר שלך מראה שיש לך סיכוי להפוך למנהל מוצלח?
ספר לנו על פעם בה למדת שיעור חשוב לחיים?
מה תרצה שנדע עליך מעבר למה שאנחנו רואים בקורות החיים?
ספר לנו על מקרה שבו הדגמת מנהיגות -

ועוד..ועוד...


על שאלות אלה ואחרות תצטרכו לענות ולענות היטב על מנת להתקבל ללימודי MBA בטופ-10.

כל מועמד לתוכנית מובילה נדרש לשלוח יחד עם הפרטים הטכניים יותר של הבקשה (קורות חיים, ציונים וכו') גם סט חיבורים העונים על שאלות מגוונות שמשתנות מתוכנית לתוכנית. בדרך כלל תדרוש התוכנית בין 3-6 חיבורים בהיקף כללי של 1000-2000 מלים.

ניתן לומר כי ההבדל העיקרי בין קבלה ללימודים גבוהים בחו"ל לעומת בישראל הוא כתיבת החיבורים והמשקל של אותם חיבורים בתהליך הקבלה כולו.

תפקידם המרכזי של החיבורים בעיני וועדת הקבלה הוא ללמוד פרטים אישיים על המועמדים וליצור בידול בין מועמדים שיכולים להיראות כמו מועמדים זהים לחלוטין "על הנייר".

התפקיד שלנו בקיסוס הוא לוודא כי החיבורים נכתבים על מנת לשרת את האסטרטגיה הכללית שתפרנו עבור כל מועמד.

בתפיסת העבודה שלנו, החיבורים אינם עומדים בפני עצמם והם אינם המקום המתאים לספר על הישגים אקדמיים או קרייריסטים – החיבורים אמורים לשרת מטרה אחת ויחידה והיא לבדל את האפליקיישן שלך משאר 10-20 המועמדים שבחנו חברי הוועדה באותו היום.
לשם כך נצטרך לבצע סיעור מוחין משותף ולמקד את תשומת הלב שלנו בסיפורים מעניינים מעברו של המועמד אותם ניתן יהיה להציג בצורה נכונה כדי לסייע לבניית תיק מועמדות חזק יותר.

חיבורים מוצלחים יספקו תמונה של מועמד "עגול" ומעניין בעל סיפור חיים ואישיות שיתאימו לסגנון אותו מחפש בית הספר במועמד. חיבורים מוצלחים אף יותר הם כאלה שיצליחו להסביר היטב את הרציונל מאחורי תואר MBA בחו"ל כחלק ממהלך מתוכנן והגיוני לגמרי.

לאחר עשרות רבות של מועמדים שליווינו בתהליך האפליקיישן הגענו למסקנה שכדי לכתוב חיבורים מוצלחים יש צורך לא רק בהבנה מעמיקה של תהליך הקבלה בבתי הספר השונים אלא גם ובעיקר בהיכרות אמיתית עם כל מועמד.


בעיות ושאלות נפוצות בכתיבת חיבורים

האנגלית שלי מצוינת. אני לא צריך עזרה בחיבורים
כל המועמדים שאנחנו עובדים עמם בלי יוצא מהכלל הם אנשים מוכשרים בצורה יוצאת מגדר הרגיל ובעלי אנגלית טובה ואפילו מצוינת. עם זאת, כל המועמדים שעבדנו איתם אומרים שהחיבורים הסופיים שהגישו לבתי הספר היו ברמת כתיבה גבוהה פי כמה מהרמה אליה היו מגיעים ללא עזרה חיצונית.
גם בתי הספר עצמם ממליצים על חוות דעת חיצונית על החיבורים ובמיוחד לאנשים ששפת האם שלהם אינה אנגלית.

מה הביג-דיל? בסך הכול ארבעה עמודים – אני מסיים את זה בשבועיים

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בגישה לחיבורים היא הטעות של הערכת חסר של הזמן שיידרש להשלמתם. ניסיוננו עם מועמדי קיסוס מלמד שזמן הכנת החיבורים לבית ספר הראשון הוא בערך 4-8 שבועות ורק לעתים נדירות ביותר ניתן לעשות זאת בפחות מכך. מובן שהעבודה נעשית פשוטה יותר כשמגישים לבתי ספר נוספים כי חלק מהחיבורים דומים זה לזה אך עדיין יש צורך בתהליך של התאמה מחדש לסגנון של בית הספר הספציפי.
בקיצור, כדאי להתחיל מוקדם!

אז אתם בעצם תכתבו את החיבורים שלי?
עוד טעות נפוצה – אנחנו לא מספקים שירותי כתיבת תוכן והדבר אף עומד בניגוד מוחלט לכללי האתיקה הנהוגים על ידי מוסדות הלימוד עצמם. אנחנו מספקים שירותי עריכה וייעוץ אך הסיפורים הם הסיפורים שלכם וקולכם האישי צריך להישמע מבעד לחיבורים. אנחנו מצליחים במיוחד עם מועמדים שמבינים את העניין ומוכנים להקדיש מעצמם זמן ומאמץ כדי לנפק לנו חומר גלם טוב לעבודה.

יש לי GMAT של 760 אז החיבורים לא כאלה משמעותיים נכון?
לא נכון.

GMAT גבוה לא פוגע במועמדות שלכם אבל הוא יסיט את תשומת הלב של חברי וועדת הקבלה לתחומים אחרים. הם יבינו שאתם (ככל הנראה) אנשים אנליטיים ומוכשרים כמותית ולכן הם יחפשו שיקוף של אישיות מעניינת, מעורבות בקהילה, עבודת צוות, מנהיגות ועוד תכונות רבות שאמורות להשתקף בחיבורים שלכם.
מועמדים רבים בעלי ציוני GMAT מרקיעי שחקים נדחים מדי שנה על ידי תוכניות הטופ-10 משום שהם מזלזלים בחשיבות שאר מרכיבי תיק המועמדות.